MANNOL PATRONEM BENEFISU MACIEJA WISŁAWSKIEGO

3 lutego w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyły się uroczystości związane z 80. urodzinami i 50-leciem kariery rajdowej legendarnego pilota Macieja Wisławskiego. Mannol był jednym z Patronów tego wydarzenia.

 

Główną częścią uroczystości był benefis „Halo, halo! Tu Maciek Wisławski ze Skierniewic”, podczas którego wspólne starty z laureatem wspominali najlepsi polscy kierowcy rajdowi. Jednym z nich był Ambasador matki Mannol, Krzysztof Hołowczyc, który wygłosił laudację na cześć laureata i w emocjonalnym wystąpieniu przypomniał historię ich pełnych sukcesów startów, od pierwszego w 1989 r., aż po tytuł Mistrzów Europy.

Podczas uroczystości Hołek oraz Maciej Wisławski otrzymali nagrodę im. Marka J. Kalitowicza za szczególne zasługi w rozwój sportu motorowego na Warmii i Mazurach.

Nie zabrakło również części artystycznej, na scenie wystąpili m.in. Andrzej Dąbrowski, który brawurowo wykonał swój największy przebój „Zielono mi” oraz śpiewaczka operowa Maria Wajzer.

 

Kolejnymi atrakcjami jubileuszu była wystawa fotogramów i pamiątek rajdowych związanych z karierą Wisławskiego oraz ekspozycja samochodów rajdowych, w których startował.

Ważnym elementem wernisażu była charytatywna zbiórka na rzecz rehabilitacji poszkodowanego, podczas Rajdu Lotos Baltic Cup 2017, młodego pilota Michała „Hołka” Grudzińskiego.

 

Benefis był na żywo transmitowany przez stację Motowizja. Relacje z imprezy ukazały się także w TVN Turbo raz w TVP.

Powyższe zdjęcia autorstwa: Anna Wójcik-Brzezińska