SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA DLA TWOJEGO SAMOCHODU

Sezon wakacyjny to dobry moment, aby poświęcić nieco więcej uwagi swojemu samochodowi. Przed długą podróżą warto upewnić się, czy auto rzeczywiście będzie nam niezawodnie służyć w drodze, by uniknąć przykrych niespodzianek.

 

Płyny hamulcowe MANNOL

Jednym z podstawowych elementów przedwyjazdowej kontroli auta jest sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych. Nie zapomnij o skontrolowaniu poziomu płynu hamulcowego. Nie tylko powinien być on na odpowiednim poziomie, ale także dla bezpieczeństwa warto zadbać o jego jakość. W naszej ofercie płyn hamulcowy dostępny jest w kilku rodzajach – można zatem wybrać ten najbardziej odpowiedni dla danego pojazdu.

MANNOL Brake Fluid DOT-3 3003

To syntetyczny płyn hamulcowy na bazie poliglikoli i estrów. Działa w temperaturach od – 40°C do + 215°C. Neutralizuje kondensację wody. Charakteryzuje się wysoką stabilnością chemiczną i termiczną i jest bezpieczny dla układu hamulcowego.

MANNOL Brake Fluid DOT-4 3002
Jest to syntetyczny płyn hamulcowy na bazie poliglikoli i estrów, zawierający inhibitory korozji i utleniania. Został stworzony z myślą o układach hydraulicznych wszystkich tradycyjnych urządzeń hamulcowych i sprzęgieł.

Zawiera kwas borowy, który całkowicie neutralizuje kondensat wodny oraz posiada najwyższą stabilność chemiczną i termiczną. Zapewnia niezawodne działanie układu hamulcowego w każdej temperaturze otoczenia dzięki podwyższonej temperaturze wrzenia (powyżej 245°C) oraz doskonałym właściwościom niskotemperaturowym (do – 40 °C).

 

MANNOL Brake Fluid DOT-5.1 3005

To syntetyczny czerwony fluid na bazie starannie wyselekcjonowanych olejów bazowych najwyższej jakości. Jest przeznaczony do scentralizowanych (kombinowanych) układów hamulcowych i hydraulicznych samochodów osobowych i pojazdów użytkowych, gdzie wymagany jest płyn syntetyczny.

Może być używany przez cały rok, nawet w zimnych środowiskach ze względu na bardzo niską temperaturę płynięcia (- 50 °C i poniżej). Jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami uszczelniaczy i utrzymuje stabilną lepkość i płynność nawet w niskich temperaturach. Co ważne, aktywnie chroni przed korozją i zużyciem oraz wydłuża okres wymiany płynu do 5 lat lub 200 000 km.

MANNOL Air Brake Antifreeze 9894

Natomiast przed wyjazdem na zimowy urlop warto pamiętać o tym, by użyć odpowiedniego środka przeciw zamarzaniu. MANNOL Air Brake Antifreeze 9894 to doskonały środek przeciw zamarzaniu do pneumatycznych układów hamulcowych, przygotowany na bazie alkoholi alifatycznych i dodatków antykorozyjnych.

Zapobiega tworzeniu się kryształków lodu w przewodach hamulcowych, odbiornikach i innych węzłach pneumatycznego układu hamulcowego oraz zawiera specjalne komponenty, które konsekwentnie chronią przed rdzą i korozją. Niezawodnie wiąże kondensat i wilgoć, dzięki czemu gwarantuje niezawodne działanie hamulców, zapewniając bezpieczną pracę w każdym klimacie.

 

Sprawdź nie tylko płyny – postaw na klocki hamulcowe MANNOL

Oprócz sprawdzenia płynu hamulcowego, przed daleką podróżą warto przyjrzeć się stopniowi zużycia samych klocków hamulcowych i w razie potrzeby je wymienić. W ofercie MANNOL znaleźć można szeroką ofertę klocków hamulcowych, odpowiednich do każdego auta.

Jeśli zdecydujemy się na wymianę klocków hamulcowych, produktem który będzie bardzo przydatny jest MANNOL 9672 MONTAGE-CLEANER – to skuteczny środek stosowany do dowolnych metalowych części samochodowych, który posiada doskonałe właściwości czyszczące.

Ten środek usuwa zabrudzenia, olej, tłuszcz, płyn hamulcowy, pozostałe produkty naftowe oraz przypalone płyny techniczne. To produkt, który zdecydowanie ułatwia prace montażowe, oszczędza czas i wysiłek przy naprawie pojazdu. Może być stosowany do klocków hamulcowych, hamulców tarczowych, części sprzęgła oraz skrzyni biegów, narzędzi itp. Ponadto środek ten świetnie nadaje się do czyszczenia karoserii, filtrów oleju, łańcuchów motocyklowych, silników, traktorów, kosiarek, zawiasów drzwiowych oraz kontaktów elektrycznych.

Gdy wszystko zostało już sprawdzone i wymienione, można spokojnie ruszać na wakacje, a nam pozostaje życzyć szerokiej drogi!