WINTER DIESEL

MANNOL Winter Diesel 1:1000 – specjalny dodatek antyżelowy opracowany przy użyciu unikalnej technologii redukcji temperatury krzepnięcia (żelowania) i maksymalnej temperatury filtrowalności zarówno letnich, jak i zimowych gatunków oleju napędowego. Nadaje się do każdego rodzaju oleju napędowego i wszystkich typów silników wysokoprężnych (atmosferycznych i turbodoładowanych) z dowolnymi układami paliwowymi, wyposażonych i niewyposażonych w filtry cząstek stałych i katalizatory. Nie zmienia podstawowych właściwości paliwa, tylko poprawia jego charakterystykę niskotemperaturową.

Właściwości:
– Zapobiega krystalizacji parafiny zawartej w oleju napędowym w niskich temperaturach;
– Obniża maksymalną temperaturę filtrowalności (do -36 °C) i temperaturę krzepnięcia (do -47 °C) oleju napędowego. Optymalizuje i stabilizuje pracę układu paliwowego w niskich temperaturach, zapobiega zatykaniu się filtrów i przewodów paliwowych kryształami parafiny;
– Zwiększa kompletność spalania paliwa i całkowicie spala się, nie tworząc osadów węglowych i pozostałości popiołu;
– Ułatwia rozruch silnika w niskiej temperaturze;
– Zawiera detergenty, które zapewniają czystość zespołów i części układu paliwowego;
– Chroni układ paliwowy przed korozją;
– Neutralizuje kondensat wodny w zbiorniku paliwa, zapobiegając powstawaniu zatorów lodowych w systemie elektroenergetycznym przy ujemnych temperaturach otoczenia.

Sposób użycia: Dokładnie wstrząsnąć przed użyciem. Dodaj do oleju napędowego lub bezpośrednio do zbiornika paliwa przed każdym tankowaniem lub bezpośrednio po nim, począwszy od jesieni; w stosunku 1:1000 (250 ml żelu na 250 l paliwa). Samodzielne mieszanie.

Uwaga! Dodatek zamarza na zimno i wykazuje swoje pełne właściwości tylko po zmieszaniu z olejem napędowym. Ze względu na ryzyko zamarznięcia dodatku nie wolno przechowywać w temperaturze poniżej 0 °C. Pod wpływem zimna staje się stały i nie płynie. W takim przypadku należy go podgrzać do temperatury pokojowej, aby ponownie nadawał się do użytku. Dodatek może być dodawany do paliwa tylko wtedy, gdy jest w stanie ciekłym.
Zalecany do regularnego stosowania.

Okres trwałości: 5 lat od daty produkcji.

WINTER DIESEL

 

0,250L MN9983-025
1L MN9983-1


MSDS
MN9983PL


TDS